Výskum a Vývoj

S našou oddanosť výskumu a vývoja a zákazníckym službám sme schopní ponúknuť technologicky vyspelé systémy podlahového vykurovania, ktoré dodávajú najvyšší štandard kvality výrobkov, výkonnosti a spokojnosti zákazníkov.

Vedúce postavenie v oblasti výskumu a vývoja

S nepretržitými investíciami do výskumu a vývoja sme schopní predvídať a reagovať na nadchádzajúce trendy priemyslu a technologického vývoja. To zaručuje rýchly prístup k najnovším inováciám, pokiaľ ide o návrh podlahového vykurovania, energetickú účinnosť, alebo zníženie emisií CO₂.

Naše výskumné centrum EN442-2 v Nemecku, interné testovacie zariadenia a monitorované domy po celej Európe,  poskytujú aktuálne informácie o energetickej účinnosti výrobkov a použitých technológií.

R&D
R&D

Interné Výskumné Zariadenie EN442-2

Naše výskumné centrum EN442-2 v Nemecku sa používa na neustále testovanie a vývoj nových riešení v oblasti podlahového vykurovania. Výskumné centrum funguje spoločne s Divíziou pre vývoj produktov, kde vedieme rad samostatných testov v rôznych prostrediach a analyzujeme výsledky v našom špecializovanom analytickom centre.

Testy sa zameriavajú od testovania nových typov drôtov a formátov, cez konfigurácie riadenia systému po testovanie materiálov pre produkty našich partnerov. To znamená, že máme vedomosti a aktuálne informácie o energetickej účinnosti a prevádzke našich systémov v rôznych podmienkach.

Tento druh investícií do výskumu a vývoja je neoddeliteľnou súčasťou nášho podnikania. Toto výskumné centrum je ústredným zdrojom vynálezov, inovácií a zlepšovaní. Výsledky, skúsenosti a know-how sú zdieľané s našimi kanceláriami a obchodnými partnermi po celom svete, čím Warmup sa stáva globálne dôveryhodnou značkou.

Program monitorovania obývaných domov

Náš program monitorovania bývania vyplynul z potreby lepšie predpovedať budúce energetické prevádzkové náklady domov, vykurovaných pomocou systémov podlahového vykurovania Warmup.

Tieto informácie sa kontrolujú a porovnávajú s informáciami poskytnutými našim výskumným centrom v Nemecku, aby sme vytvorili vysoko prediktívny model, ktorý umožní odpovedať na kľúčové otázky o nákladoch a úsporách podlahového vykurovania dosiahnutých systémami Warmup. To zahŕňa odpovedanie na otázky typu “Koľko bude stáť spustenie vykurovacieho systému pre môj nový dom, ktorý plánujem postaviť?, alebo “Koľko ušetrím pomocou sálavého podlahového vykurovania Warmup oproti radiátorom v tomto dome?”.

R&D

Podrobný pohľad na energiu potrebnú pre vytvorenie ideálnych životných podmienok

Obývané domy poskytujú veľmi podrobné informácie o energetickej účinnosti našich výrobkov. Informácie sa zhromažďujú každých pár minút z mnohých malých senzorov. Tieto sú strategicky umiestnené v každej zóne na porovnanie teplôt podlahy, vzduchu, káblov, vonkajších teplôt a často aj iných meraní ako vlhkosť a radiantná teplota.

Práve to umožňuje detailný pohľad na skutočne potrebnú energiu na vytvorenie ideálnych životných podmienok. Toto sa porovnáva s výsledkami testovacieho zariadenia, ktoré sú základom vnímaného energetického výkonu a účinnosti obydlia.

R&D