WarmupPodlahové kúreniePodlahové krytinyDlažba a kameň

Dlažba a kameň

Dlažba a kamenné podlahy sú ideálne pre použitie s podlahovým vykurovaním, pretože sa rýchlo zohrejú a dobre udržiavajú teplo. Týmto sa systém stáva efektívnejším.

Podlahové kúrenie pre keramiku a prírodný kameň

Napriek tomu, že dlaždice sú najčastejšie spájané s kuchynskou a kúpeľňovou podlahou, tento odolný a ľahko čistiteľný povrch je vhodný aj pre iné oblasti, ako sú napríklad chodby a práčovne. Vzhľadom na nízky tepelný odpor a vysokú akumulačnú schopnosť dlaždíc a kameňa, sú tieto podlahoviny ideálne pre zimné záhrady a iné oblasti vystavené vysokým tepelným stratám. Keramické a kamenné podlahoviny môžu byť vykurované aj nad 29 ° C, čo umožňuje používanie systémov s tepelnými výkonmi až do 200 W/m².

Elektrické podlahové kúrenie pre dlažbu

Tieto podlahové povrchy sú vhodné pre elektrické systémy podlahového vykurovania. Najobľúbenejšie sú vykurovacie rohože. Warmup SPM rohož a oddelený vykurovací systém DCM-PRO sú perfektnou voľbou pre pravidelne tvarované plochy. Vykurovací kábel DWS je zas vhodný pre nepravidelné kúpeľne s množstvom príslušenstva. Správny systém však vo všeobecnosti závisí od veľkosti a tvaru plochy, typu podkladu a charakteru projektu: rekonštrukcia alebo novostavba.

SPM vykurovacie rohože

SPM vykurovacie rohože majú nízku stavebnú konštrukciu a sú perfektné na vykurovanie pod dlaždice a kamenné podlahy

Čítať ďalej

PVC vykurovacie rohože

PVC vykurovacie rohože majú nízku stavebnú konštrukciu a sú vhodné pre inštaláciu pod keramickú dlažbu a prírodný kameň.

Čítať ďalej

DWS vykurovacie káble

Ideálnye riešenie pre kúpeľne. Vykurovací kábel DWS je určený pre inštaláciu na malé a nepravidelné plochy, pod keramické a kamenné podlahové krytiny.

Čítať ďalej

DCM-PRO systém

DCM-PRO je najrýchlejším riešením na inštaláciu oddelenej elektricky vyhrievanej podlahy v čo najkratšom čase, dokonca s menším množstvom flexibilného lepidla.

Čítať ďalej

Dlažba a kameň

Dlažba a kameň sú najvhodnejšie podlahové krytiny pre použitie s podlahovým kúrením.

Vysoká tepelná vodivosť

Dlaždice a kameň majú vysokú tepelnú vodivosť, čo znamená, že účinne prenášajú teplo z vykurovacieho kábla na povrch podlahy. Materiál si udržuje aj teplo, čím je systém efektívnejším. Rýchlo sa zahreje a potom udržuje podlahu v teple s menšou spotrebou energie..

Ideálne pre kúpeľne a kuchyne

Podlahové kúrenie pod dlaždice alebo kameň sa navrhuje najmä v kúpeľniach, kuchyniach a v priestoroch s vyššími tepelnými stratami. Vzhľadom na ich vynikajúce tepelné vlastnosti, premenia studenú podlahu na teplú rýchlo a efektívne. Môžu byť ohrievané na teplotu nad 29 ° C, čo poskytuje optimálnu kontrolu a pohodlie v obytnom priestore.

Dlaždice vyrobené z materiálov, ako je korok alebo kaučuk, zvyčajne nie sú vhodné na použitie s podlahovým kúrením.

Under Tile Heating
under tile heating

Ako inštalovať podlahové kúrenie pod dlažbu

Elektrické podlahové vykurovanie môže byť inštalované svojpomocne, alebo profesionálnym inštalatérom. Všetky elektrikárske práce vrátane pripojenia termostatu musia byť vykonané iba kvalifikovaným elektrikárom.

Pri inštalácii podlahového kúrenia pod dlažbu alebo kameň, treba vždy použiť flexibilné lepidlo, aby sa umožnil normálny tepelný pohyb.