WarmupPodlahové kúreniePodlahové krytinyLeštené potery

Leštené potery

Leštené potery ponúkajú odolnú a luxusnú povrchovú úpravu podlahy pre moderné bývanie.

Výhody leštených poterov

Kedysi sa leštený betón používal predovšetkým v čisto priemyselnom prostredí, v súčasnosti je čoraz obľúbenejšou voľbou podlahy pri rekonštrukciách domov a novostavbách na celom svete. Leštená poterová podlaha je odolná a ľahko sa čistí, pričom dodáva priestoru pocit modernosti a luxusu.

Betónové podlahy sú vďaka svojej vysokej tepelnej hmotnosti ideálne na vykurovanie podlahovým kúrením. Betón poskytuje rýchle zahriatie a dobre udržuje teplo, dokonca aj uchováva teplo produkované solárnym ziskom, vďaka čomu je vyhrievaná leštená betónová podlaha skvelou možnosťou na zlepšenie pohodlia a tepla domova.

Leštená betónová podlaha

Typy povrchových úprav leštených poterov 

Betón je všestranný materiál, ktorý možno inštalovať ako podlahu rôznymi spôsobmi.

Leštený poter

Pri najbežnejšej forme betónovej podlahy sa vyleje hrubšia vrstva betónu, ktorá sa po vytvrdnutí vyleští.

Leštený betónový poter

Na existujúci podklad sa nanesie plytká vrstva samonivelizačného tekutého poteru, ktorý sa po zaschnutí vyleští.

Leštená poterová vrstva

V niektorých prípadoch sa na existujúcu poškodenú betónovú podlahu položí veľmi tenká vrstva lešteného betónu.

Najlepšie systémy podlahového vykurovania pre leštené potery

Najlepšie systémy podlahového vykurovania pre leštené potery

Electric floor heating solutions

If installing a polished screed floor as part of a new-build project, our WIS heating cable is an ideal electric floor heating choice. It is installed directly within a 50mm – 100mm layer of concrete and its slower heat-up and cool down times make it perfect for rooms in constant use.

If retrofitting an electric floor heating system onto an existing concrete floor or subfloor, the SPM and PVC heating mats are a suitable system to use as it offers a low-profile installation, having little-to-no impact on floor build-up.

Vhodné pre akýkoľvek projekt

Sálavo vyhrievané leštené poterové podlahy sú vhodné ako pre novostavby, tak aj pre rekonštrukcie.

Projekty novostavieb 

Leštená poterová podlaha sa často realizuje ako súčasť projektu novostavby, pretože jej hrúbka sa môže zohľadniť vo fáze návrhu. Existuje výber elektrických systémov podlahového vykurovania, ktoré sa môžu inštalovať priamo do betónu počas inštalácie podlahy, čo umožňuje efektívnu a bezproblémovú realizáciu.

Modernizácia s existujúcimi betónovými podlahami

Podlahové vykurovanie je možné inštalovať na existujúcu betónovú podlahu alebo podklad. Ak už existuje leštená poterová podlaha, je možné pred pridaním novej vrstvy vyrovnávacej hmoty a prekrytím lešteným poterom namontovať nízkoprofilový elektrický systém podlahového vykurovania. Ak sa pri renovácii používa betónový podklad a nad ním sa bude inštalovať leštená poterová podlaha, je možné použiť rôzne systémy podlahového vykurovania. Je potrebné vypočítať, či konštrukcia unesie zvýšenú hmotnosť leštenej poterovej podlahy.

Náklady na vykurovanie leštených poterov

Podlahové vykurovanie je energeticky účinné riešenie vykurovania, ktoré môže umožniť úspory na prevádzkových nákladoch. Náklady na inštaláciu vykurovacieho systému s leštenou podlahou závisia od niekoľkých faktorov vrátane veľkosti projektu, lokality, kvality  materiálov,  podkladu a pevnosti konštrukcie.

Obývacia izba s vyhrievanou podlahou z lešteného betónu

Leštenie existujúcich betónových podláh môže stáť už od 5 € za m², ale toto sa výrazne zvýši, ak sa naleje nový leštený poter čo je cca 18€/m². Inštalácia podlahového vykurovania v rámci tohto procesu by stála približne 50 € za m² pre systém so sprievodnou izoláciou a inteligentným termostatom Warmup. Kontaktujte nás pre presnú a bezplatnú cenovú ponuku na projekt.

Obývacia izba s vyhrievanou podlahou z lešteného betónu

Inštalácia sálavého vykurovania s leštenými betónovými podlahami

Inštalácia vyhrievaných leštených poterov sa líši systém od systému, avšak v tomto prípade preskúmame inštaláciu nášho vykurovacieho kábla WIS. Vždy sa uistite, že spolupracujete so skúseným inštalatérom, ktorý už predtým inštaloval podlahové vykurovanie v betónových podlahách, a uistite sa, že projekt dokáže konštrukčne uniesť dodatočnú nosnú hmotnosť betónových podláh.

Odporúča sa inštalovať systém podlahového vykurovania s izoláciou, aby sa znížili tepelné straty a zvýšila energetická účinnosť systému, takže prvým krokom bude inštalácia vrstvy izolácie Warmup a membrány proti vlhkosti na podklad. Systém podlahového vykurovania sa môže inštalovať priamo na tento izolačný materiál a potom sa zakryje betónom. Nezapínajte vykurovací systém počas tvrdnutia betónu, pretože by došlo k jeho poškodeniu. Po úplnom vyschnutí môže betón vyleštiť špecializovaný remeselník.