WarmupPodlahové kúrenieTermostatySprievodca nákupom

Sprievodca nákupom termostatu

Výber správneho riadiaceho systému je rozhodujúci pre zabezpečenie toho, aby vykurovací systém fungoval najlepším možným spôsobom, efektívne, jednoducho, a zároveň úsporne. Náš sprievodca nákupom pomôže vybrať si najlepší riadiaci systém na základe individuálnych požiadaviek na vykurovanie, životného štýlu a rozpočtu.

Vyberte si termostat, ktorý spolupracuje s domom

Najskôr sa zamerajte na zdroj tepla, pretože nie všetky termostaty sú kompatibilné so všetkými zdrojmi tepla. Môžu byť vhodné len pre podlahové vykurovanie, len pre ústredné vykurovanie alebo v niektorých prípadoch pre oboje. Ak si teda zoberieme prípad ústredného kúrenia, potom kompatibilné termostaty sú tie, ktoré dokážu pracovať s ústredným kúrením. Podobne, ak chceme regulovať podlahové vykurovanie, mali by byť vhodné na použitie s vybraným systémom.

Najnovší prírastok do radu termostatov Warmup, je termostat 6iE WiFi, funguje s ústredným kúrením, ako aj s elektrickým a teplovodným podlahovým kúrením.

Typy termostatov

Inteligentné termostaty

Inteligentné termostaty sú najpokročilejšie typy termostatov s pripojením na internet. Ponúkajú vynikajúce funkcie na úsporu energie a peňazí. Napríklad termostat Warmup 6iE nájde inteligentné spôsoby, ako efektívnejšie vykurovať domácnosť, čo môže viesť k veľkým úsporám na účtoch za energiu.

Funkcia internetového pripojenia inteligentných termostatov spolu s aplikáciou MyHeating a lokalizačnými službami zabudovanými v smartfónoch umožňuje inteligentnému termostatu automaticky riadiť vykurovanie a zároveň zabezpečiť, aby bola v domácnosti vždy ideálna teplota s čo najnižšou spotrebou energie.

Programovateľné termostaty

Tieto termostaty automaticky nastavujú teplotu v miestnosti podľa požadovanej teploty a času. Vykurovanie možno naprogramovať na zapnutie alebo vypnutie nastavením cieľových teplôt a času – o zvyšok sa postará termostat, ktorý zabezpečí správnu teplotu v správnom čase.

Manuálne termostaty

Manuálne termostaty poskytujú veľmi základnú reguláciu teploty s obmedzenou schopnosťou šetriť energiu a peniaze. Manuálne termostaty sú najvhodnejšie pre priestory, kde požiadavky na vykurovanie zostávajú deň čo deň rovnaké, napr. keď nedochádza k sezónnym zmenám a kde je vykurovanie potrebné každý deň, pretože tieto pracujú nepretržite, alebo kde sa vykurovaná zóna využíva veľmi zriedkavo alebo prerušovane, napr. garáž alebo záhradná kancelária.

Funkcie, ktoré treba hľadať v termostate

K dispozícii je celý rad termostatov a najlepší výber závisí od preferencií schopností a funkcií. Nižšie uvádzame zoznam funkcií, na ktoré sa treba zamerať pri výbere termostatu.

Kompatibilita

Toto je jedna z najdôležitejších funkcií, pretože termostat neslúži na nič, ak nespolupracuje s vykurovacím systémom. Vhodnosť vykurovacieho systému si vždy overte u výrobcu.

Vzdialený prístup

Pre používateľov, ktorí sú veľa v pohybe a chcú mať možnosť ovládať nastavenia vykurovania odkiaľkoľvek, je najlepšou voľbou inteligentný WiFi termostat. Termostaty 6iE a Element sa dodávajú s kontom MyWarmup, kde ich možno spravovať a monitorovať odkiaľkoľvek, kde je internetové pripojenie.

Aktuálne informácie o počasí a premávke

Ak sú počasie a premávka dôležitými faktormi, potom je 6iE skvelou voľbou. 6iE zobrazuje poveternostné podmienky a aktuálne informácie o premávke, takže pred odchodom z domu je možné vedieť, či bude pršať alebo svietiť slnko, alebo aká bude premávka.

Programovateľnosť

Ak je termostat určený pre miestnosť s rôznymi teplotnými a časovými požiadavkami, ako je kúpeľňa, obývacia izba alebo spálňa, programovateľný termostat je zďaleka najlepšou voľbou, pretože umožňuje nastaviť rôzne teploty v miestnosti v rôznych časoch. Vyhnete sa tak plytvaniu energiou vykurovaním prázdnej miestnosti a získate presnú kontrolu nad nastavením vykurovania.

Obrazovka

Podsvietený displej s vysokým rozlíšením uľahčuje používanie termostatu, aj keď je tma. Veľký displej s veľkým písmom by sa mal zvážiť aj kvôli jednoduchosti používania. Rozlíšenie obrazovky je dôležité, pretože obrazovky s nízkym rozlíšením sú menej jasné na ovládanie a na stene nebudú vyzerať tak esteticky. Pokročilejšie termostaty, ako je 6iE, dokonca umožňujú nastaviť obrázok na pozadí, čo mu dodáva osobný nádych.

Monitorovanie spotreby energie

Vedieť, kde a kedy sa energia využíva, poskytuje lepšiu kontrolu nad vykurovacím systémom. Termostat, ktorý automaticky riadi kúrenie učením sa návykov a postupov, môže zabezpečiť dosiahnutie najnižšej možnej spotreby energie.

Jedinečné schopnosti

Jedinečné funkcie, ako sú aktualizácie týkajúce sa cestovania a možnosť nastavenia obrázka na pozadí, to všetko sú funkcie, ktoré môže poskytnúť termostat. Ich potreba závisí od požadovaného použitia termostatu. Čím viac sa zaujímame o úsporu peňazí a želáme si nastaviť rôzne teploty na rôzne obdobia, tým je pravdepodobnejšie, že sa na termostat pozeráme často a tieto malé funkcie môžu znamenať veľký rozdiel.

Možnosti a funkcie prispôsobené životnému štýlu

Vyberte si termostat, ktorý umožňuje upraviť nastavenia vykurovania tak, aby vyhovovali životnému štýlu. Môže to byť frekvencia zmien teploty (programovateľnosť) alebo možnosť ušetriť peniaze výberom termostatu, ktorý pomôže znížiť účty za energiu (ako napríklad 6iE).

Kúpte si správny termostat

Je potrebné poznamenať, že pri správnom výbere je termostat typom produktu, ktorý môže zaplatiť sám za seba. Netreba ho často kupovať, preto je investícia do pokročilého a kvalitného termostatu často tou najlepšou voľbou. Pri rozhodovaní o tom, ktorý termostat kúpiť, je najlepšie definovať kritériá, preskúmať dostupné možnosti a rozhodnúť sa, ktorý z nich je pre daný projekt vhodný.

Odporúčame termostat 6iE WiFi, ktorý nájde inteligentné spôsoby, ako efektívnejšie vykurovať domácnosť a šetriť tak spotrebu energie.