Laminát

Elektrické podlahové vykurovacie systémy Warmup môžu byť použité s laminátovými podlahami. Naša široká škála výrobkov zaručuje ideálne riešenie pre vykurovanie laminátových podláh.

Elektrické podlahové kúrenie pre laminátové podlahy

Pri laminátových podlahách je kľúčom zabezpečenie tepelnej vodivosti, čo je najlepšie pri použití hustého laminátu. Takže tenší materiál a vyššia hustota, kratší čas zahrievania a väčšia citlivosť systému. Elektrické podlahové kúrenie je kompatibilné s laminátovou alebo drevenou podlahou.

WLFH vykurovacie fólie

Najpoužívanejším systémom sálavého podlahového vykurovania pre drevené a laminátové podlahy je fóliový vykurovací systém. Najlepší systém však vždy bude závisieť od veľkosti miestnosti, výšky podlahy a mnohých ďalších faktorov. Ak chcete pomôcť pri rozhodovaní o tom, ktorý systém si môžete vybrať, prečítajte si našu nákupnú sprievodcu alebo kontaktujte nás.

underfloor heating under wooden floor

Tepelná vodivosť

Pri výbere drevených alebo laminátových podláh dbajte na to, aby bol materiál čo najtenší, aby sa dosiahla dobrá tepelná vodivosť. Čím je drevo hustejšie, tým lepšie prenáša teplo. Tiež tenší materiál podlahovej krytiny a vyššia hustota, kratší čas zahrievania a väčšia citlivosť systému.

Hrúbka podlahy

Ako laminátové, tak aj masívne drevené podlahy sú vhodné na použitie s podlahovým kúrením, pokiaľ nie je príliš hrubé. Odporúčame, aby hrúbka dreva alebo laminátu nepresiahla 18 mm, hrubší materiál už bude brzdiť systém a efektivita sa zníži. Pokiaľ ide o šírku dosiek, širšie dosky často vykazujú viac “pohybu” ako užšie dosky rovnakého materiálu. Odporúčame, aby pomer hrúbky k šírke bol v rozmedzí od 7 do 11. Napríklad doska s hrúbkou 16 mm a šírka 160 mm by dávala pomer 10, takže je ideálna.

Teplota podlahy

Laminátové a drevené podlahové teploty by nemali presiahnuť 27 ° C. Toto horné obmedzenie teploty je zabezpečené pomocou termostatu, ktorý ovláda vykurovací systém. Pri použití podlahového vykurovania ako jediného / primárneho zdroja tepla vykonajte výpočet tepelných strát, aby ste zabezpečili, že podlahové vykurovanie bude spĺňať požiadavky na vykurovanie v miestnosti.

Inštalácia podlahového kúrenia pod laminátové alebo drevené podlahy

Inštalácia podlahového kúrenia závisí na systéme. Inštalácia zahŕňa :

  • Typ podlahového kúrenia
  • Podložka
  • Obklad
  • Montáž finálnej podlahy

Hrúbka podložky

 

Note that everything above the heating system, including underlay, overlay, and final floor finish needs to be in the limits set in the table below.

If the manufacturer of the wood flooring states that it must be used in conjunction with an underlay, the underlay must be no more than 3mm – 6mm thick and breathable.

Obmedzenia prenosu tepla

Inštaláciu neodporúčame ak nižšie uvedené limity nie sú splnené, lebo by to zabraňovalo efektívnemu a správnemu fungovaniu systému.

Tog Nie viac ako 2,5
RSI  Nie viac ako 0,25
R-Value Nie viac než 1,42 m²·K/W
U-Value Menej ako 4,0 W/(m²K)