WarmupPodlahové kúreniePodlahové krytiny

Elektrické podlahové kúrenie s rôznymi podlahovými krytinami

Podlahové kúrenie je možné používať prakticky pre akúkoľvek podlahovú krytinu. Najlepšie pokrytie podlahového vykurovania je podlaha s dobrou tepeľnou vodivosťou, pretože sa ohrieva rýchlejšie, dodáva viac tepelného výkonu a je efektívnejšia na prevádzku. Hlavným rozdielom medzi podlahovými krytinami používanými s podlahovým kúrením je práve ich tepeľná vodivosť.

Dlažba a kameň

Dlaždice a kamenná podlaha sú ideálne pre elektrické podlahové kúrenie. Ich vynikajúca tepelná vodivosť spôsobuje, že podlaha sa rýchlo zohrieva a skvelo udržiava teplo. Týmto je systém vysoko užitočný a efektívny. Možnosť dlaždice a kameňa s elektrickým podlahovým kúrením bola vždy miláčikom priemyslu – izby sú jemne a rovnomerne vykurované, pričom premieňajú chladné dlaždice na útulné a pohodlné prostredie pre Vaše chodidlá. Vďaka vynikajúcim tepelným vlastnostiam sú dlaždice a kameň ideálne pre podlahové vykurovanie aj v oblastiach s vysokým tepelným stratám, ako sú zimné záhrady. Môžu sa ohrievať až na 29 °C alebo viac, čo prináša vysoký tepelný výkon až 200 W/m².

Čítať ďalej
Drevo a laminát

Laminát

Elektrické podlahové vykurovacie systémy Warmup môžu byť použité s laminátovými podlahami. Naša široká škála výrobkov zaručuje ideálne riešenie pre vykurovanie laminátových podláh.

Čítať ďalej

Drevo

Rôzne druhy drevených podlahových krytín majú rôzne tepelné vlastnosti, preto existujú aj rozdiely v ich vhodnosti na použitie s podlahovým vykurovaním. Čím hustejšie a tenšie sú podlahové dosky, tým lepšie vedú teplo a zvyčajne sú vhodnejšie na použitie pri podlahovom vykurovaní.

Vyrábané drevo (Viac vrstvové) je najlepší typ drevenej podlahy na použitie s podlahovým vykurovacím systémom, pretože dobre znáša so zmeny teplôt podlahy. Môžu sa použiť aj iné drevené podlahy, ale pri mäkšom a menej hustejšom dreve sa musí venovať pozornosť hrúbke podlahových dosiek , aby podlahové dosky sa nechovali ako izolátory a neblokovali sálanie tepla. 

Čítať ďalej

Vinyl

Vinylové podlahy je možné bezpečne používať s podlahovým kúrením. Vinyl sa zohrieva rýchlo a rýchlo sa ochladzuje. Vinylové podlahy podliehajú hornému teplotnému obmedzeniu podlahy, zvyčajne 27 °C, čo trochu obmedzuje tepelný výkon, takže sa neodporúča v oblastiach s vysokou tepelnou stratou, ako sú napríklad staršie zimné záhrady.

Čítať ďalej