WarmupPodlahové kúrenieIzolácia

Izolácia podlahy

Použitie tepelnej izolácie s elektrickým podlahovým vykurovaním výrazne znižuje dobu zahrievania a prevádzkové náklady.

Prečo pridať izoláciu podlahy?

Systémy podlahového vykurovania vyhrievajú miestnosť oveľa rýchlejšie ako tradičné radiátory s ústredným vykurovaním a vyžadujú si na to menej energie. Aby bol vykurovací systém ešte účinnejší a aby ste ušetrili ešte viac peňazí naprevádzkových nákladoch, odporúčame nainštalovať izoláciu, ktorá bude fungovať spolu so systémom podlahového vykurovania.

Izolácia podlahy je dôležitá pri znižovaní tepelných strát a rapídne skracuje dobu zahrievania systému podlahového vykurovania.

Výhody izolácie podlahy

Tepelná izolácia dramaticky znižuje tepelné straty, udržuje teplo v miestnosti, čím šetrí spotrebu energie aj peniaze. Keď sa ohrievač zohreje na optimálnu komfortnú teplotu, izolácia zosilní toto teplo a rýchlo ho rovnomerne rozdelí do miestnosti.

Vyššia energetická účinnosť

Veríme, že čím hrubšia izolácia pod podlahovým ohrievačom, tým vyššia je energetická účinnosť, avšak hrubšia izolácia ovplyvní výšku podlahy. Izolácie Warmup sa dodávajú v rôznych hrúbkach a veľkostiach, aby vám poskytli optimálne riešenie pre váš projekt a aby ste zabránili plytvaniu energie.

Vhodné pre všetky podklady

Naše izolačné výrobky sú vhodné na použitie so všetkými podkladmi a možno ich použiť so všetkými povrchovými úpravami podláh. Niektoré systémy podlahového vykurovania vyžadujú na úspešné riešenie vykurovania špecifickú kombináciu izolácie a príslušenstva. Podrobnosti o týchto výrobkoch nájdete nižšie.

Na použitie v akomkoľvek projekte

Všetky naše izolačné výrobky možno inštalovať v novostavbách alebo pri renováciách. Pri použití v starších objektoch s vysokou úrovňou tepelných strát nemusí podlahové vykurovanie s izoláciou poskytovať potrebný tepelný výkon na dosiahnutie optimálneho komfortu. Odporúčame vykonať výpočet tepelných strát ako súčasť vášho projektu.

Sortiment izolácií

Spoločnosť Warmup dodáva rôzne typy podlahových izolácií vhodných na použitie so systémami elektrického podlahového vykurovania. Ak plánujete použiť iný typ izolácie, uistite sa, že hlavné tepelné vlastnosti a kompatibilita s podlahovým vykurovaním zostávajú zachované. Náš sortiment izolačných výrobkov zvyšuje energetickú účinnosť a reakčný čas elektrických systémov podlahového vykurovania. Viac informácií o jedinečných vlastnostiach jednotlivých výrobkov nájdete nižšie:

Warmup izolačné dosky sú vyrobené z extrudovaného polystyrénu, na oboch stranách potiahnuté sieťovinou zo sklenených vlákien potiahnuté tenkou cementovo-polymérovou vrstvou.

Zobraz produkt

Ultralight je inovatívne izolačné riešenie, ktoré využíva oddeľovaciu vrstvu a hliníkové jadro na rovnomerné a rýchlejšie zahrievanie a tiež pre väčšiu úsporu prevádzkových nákladov.

Zobraz produkt

Vode odolná izolačná doska z extrudovaného polystyrénu. Vykurovacie káble nie je možné inštalovať v priamom kontakte s doskou.

Zobraz produkt

Izolačná podložka je tenká polystyrénová izolačná bariéra s účinnými akustickými vlastnosťami na zníženie krokového hluku. 

Zobraz produkt

Navrhnuté pre použitie s fóliovým vykurovacím systémom WLFH. Poskytuje hladký a rovný podklad vhodný pre mäkké a flexibilné podlahy, ako sú koberce a vinyl.

Zobraz produkt