WarmupPodlahové kúrenieIzolácia

Podlahová Izolácia

Použitie tepelnej izolácie s elektrickým podlahovým vykurovaním výrazne znižuje dobu zahrievania a prevádzkové náklady.

Elektrické podlahové kúrenie

Výhody

Rýchlejšie zahrievanie

Zníženie tepeľných strát

Zníženie prevádzkových nákladov

Izolačné dosky s pokrytím

Prečo izolovať podlahu?

15 až 20% celkových tepelných strát budovy je cez podlahu, takže inštalácia podlahovej izolácie môže znížiť prevádzkové náklady, zvýšiť účinnosť vykurovania  a tým prispieť k dlhovekosti domu.

V minullosti podlahy neboli izolované, na základe argumentu, že teplo stúpa, takže ľudia sa sústredili na zníženie tepelných strát cez stropy a steny. Avšak straty tepla podlahami sa môžu vyskytnúť aj vtedy, keď plocha pod podlahou nie je zateplená. Preto zanedbávanie izolácie podlahy môže mať za následok vyššie účty za energie, pretože ak aj za nepriaznivých poveternostných podmienok chceme udržiavať vnútorné priestory v teple,  vykurovacie systémy budú musieť pracovať silnejšie a dlhšie

Ako funguje izolácia

Izolácia spomaľuje straty tepla z budovy, buď pomocou objemných, ľahkých materiálov alebo pomocou reflexných materiálov, ktoré odrážajú teplo späť do budovy.

Izolácia je veľmi dôležitým prvkom tepelnej výkonnosti budovy, ale za to nie jediným. Dokonca aj v prípade, keď je dom dobre izolovaný, stále nám môže unikať teplo cez vzduchové medzery, okná, medzery v izolácii alebo cez  stavebné prvky, ako je napríklad rámovanie, teda cez tepelné mosty. Tepelná výkonnosť budovy závisí od všetkých prvkov konštrukcie budovy.

Warmup dodáva rôzne typy podlahovej izolácie vhodné pre použitie s našimi elektrickými systémami podlahového vykurovania. Ak plánujete použiť iný typ izolácie, uistite sa, že majú primerané  hlavné tepelné vlastnosti a kompatibilitu s podlahovým vykurovaním.