WarmupPodlahové kúrenieVykurovacie rohože

Vykurovacie rohože

Ideálne pre rekonštrukcie, vykurovacie rohože dodávajú rovnomerné teplo po celej miestnosti, poskytujúc úplne nový význam vykurovaniu a komfortu.

Cenová ponuka ❯

Vyplňte prosím formulár a čoskoro sa s Vami spojíme. Ak chcete, môžete nám tiež zavolať na zákaznícku linku pomocou telefónneho čísla uvedeného v ľavom hornom rohu, albo poslať údaje priamo na email: sk@warmup.com.

Nájsť predajcu ❯

Hľadáte distribútora alebo inštalatéra? Kontaktujte nás a my Vám odporučíme najbližší obchod alebo inštalatéra, ktorý je k dispozícii pre riešenie vášho projektu.

Elektrické podlahové vykurovacie rohože

Elektrické podlahové vykurovacie systémy, ktoré sa inštalujú priamo pod konečnú podlahu, zabezpečujú nábeh vykurovania v priebehu niekoľkých minút, aby sa predišlo prehriatiu podlahy a plytvaniu energiou. Odhadujeme, že čas zahrievania podlahy o o 5 °C pre systémy pod dlaždicami trvá 10 až 15 minút, pre systémy pod laminát trvá cca 20 až 30 minút.

Pri renovácii je nepraktické a nákladné odstraňovanie starých existujúcich podláh. Vykurovacie rohože je preto možné položiť aj priamo na starú podlahu. Odporúčame použitie tepelnej izolácie, ktorú si môžete vybrať z nášho sortimentu pevných izolačných dosiek (pod dlaždice) alebo mäkkých izolácií (pod laminátmi).

Elektrické podlahové vykurovacie rohože

Výhody

  • Rýchly nábeh systému
  • Ideálne pre rekonštrukcie, kde stavebná výška je limitovaná
  • Rýchla inštalácia
  • Jediné pripojenie
  • Vhodné pre všetky podlahoviny
  • Všetky systémy sú dvojžilové s integrovaným uzemňovaním pre zvýšenie bezpečnosti.
Elektrické podlahové vykurovacie rohože

Ktorá vykurovacia rohož je najlepšia?

Dokonalosť vykurovacích rohoží  závisí od niekoľkých faktorov, ako typ podlahovej krytiny, veľkosť a tepelná strata miestnosti v ktorej bude systém nainštalovaný.

Systém vykurovacích rohoží s celoplošnou lepiacou vrstvou, pre najrýchlejšiu inštaláciu.

Zobraz produkt >

PVC vykurovacie rohože majú nízku stavebnú konštrukciu a sú vhodné pre inštaláciu pod keramickú dlažbu a prírodný kameň.

Zobraz produkt >

Elektrické podlahové kúrenie pre plávajúce podlahy z laminátu, vinylu alebo z dreva. V kombinácii s Dual Overlay vhodné aj pre koberec.

Zobraz produkt >

Systém StickyMat 3D je elektrická vykurovacia rohož na stenu, ktorá dodáva luxusné teplo obkladačkám stien kúpeľní. Vďaka silnej samolepiacej podložke ponúka rýchlu inštaláciu.

Zobraz produkt >

Podlahové krytiny

Rad vykurovacích rohoží Warmup urobí vykurovanie domu intuitívnym a jednoduchým, bez ohľadu na typ podlahy.

Vykurovacie rohože SPM a PVC môžu byť použité so širokou škálou podlahových krytín vrátane dreva, vinylu, dlažby alebo kobercov. Vždy si overte u svojho dodávateľa podlahy, či zvolená povrchová úprava podlahy je kompatibilná s podlahovým vykurovaním.

vykurovacie folie

Vykurovacia fólia WLFH bola špeciálne navrhnutá tak, aby bola inštalovaná pod plávajúce podlahy, ako je laminát a inžinierske drevo. Pri použití vykurovacej fólie s mäkšou podlahovou krytinou, ako je koberec, musí byť systém inštalovaný so systémom „Dual Overaly“. Tento systém slúži ako stabilný podklad, na ktorú sa uloží podlahová krytina, ochraňujúc systém  pred nadmernou záťažou.

vykurovacie folie

Výkon a vykurovaná plocha

Vykurovacie rohože sú k dispozícii v širokej škále pohodlných veľkostí. Šírka vykurovacích rohoží je 500 mm a je možné ich objednať v dĺžkach na vykurovanie plôch od 1 m² do 15 m² (fóliové rohože WLFH sú k dispozícii od 1 do 12 m²).

Vykurovacie rohože môžu byť použité ako primárny alebo náhradný zdroj tepla. Vykurovacie rohože sú  k dispozícii v dvoch rôznych výkonových variantoch: 150 W/m² a 200 W/m² – pri použití variantu s vyšším výkonom sa doba ohrevu v priestoroch s vysokými tepelnými stratami zlepšuje.

Odporúča sa použitie tepelnej izolácie s elektrickou podlahovou vykurovacou rohožou, tiež výpočet tepelných strát k vypracovaniu presných požiadaviek vykurovania pre každý projekt.

Chcem vedieť viac, ako podlahové kúrenie funguje >

heating mats installation

Konštrukcia podlahy a typ miestnosti

Elektrické podlahové vykurovacie rohože ponúkajú nízkoprofilové riešenie vykurovania, ktoré nebude mať žiadny vplyv na konečnú výšku podlahy.

Majú ultra tenký vykurovací drôt a hĺbku systému len 2 až 4 mm. Vykurovacie rohože SPM aj PVC môžu byť inštalované vo vrstve flexibilného lepidla alebo vyrovnávacej hmoty. Tieto systémy sú prakticky neviditeľné. Hliníkové vykurovacie fólie zas je nutné  inštalovať s našou izolovanou podložkou a v niektorých prípadoch aj so systémom „Dual Overlay“.  Z týchto dôvodov bude konštrukcia podlahy o niečo hrubšia.

Vykurovacie rohože sú ideálne pre miestnosti s pravidelným tvarovaním a pri inštalácii podlahového vykurovania v oblasti s nepravidelnejším tvarom môžu byť vhodnejšie vykurovacie káble z nášho sortimentu.

Zobraz typy izieb >

Inštalácia

Elektrické vykurovacie rohože ponúkajú rýchle montážne časy, čo umožňuje rýchle a bezproblémové využívanie výhod podlahového vykurovania.

Hliníkové vykurovacie fólie ponúkajú „suchú“ inštaláciu bez potreby lepidla alebo vyrovnávacej hmoty. Môžu byť jednoducho uložené na vhodne pripravený a izolovaný podklad v paralelných líniách,  a jednoducho pokryté  konečnou podlahovou krytinou.

Vykurovacie rohože SPM majú samolepiacu vrstvu citlivú na tlak, ktorá pevne spája rohož s podkladom. Systém sa potom zvyčajne pred nanesením podlahovej krytiny zakryje tenkou vrstvou flexibilného lepidla alebo vyrovnávacej hmoty.

heating mats installation