WarmupPodlahové kúrenieVykurovacie káble

Vykurovacie káble

Škála vykurovacích káblov od spoločnosti Warmup zahŕňa systémy pre novostavby, rekonštrukcie a renovácie, od priameho vykurovania až po systémy, ktoré vytvárajú vyššiu tepelnú zotrvačnosť.

Cenová ponuka ❯

Vyplňte prosím formulár a čoskoro sa s Vami spojíme. Ak chcete, môžete nám tiež zavolať na zákaznícku linku pomocou telefónneho čísla uvedeného v ľavom hornom rohu, albo poslať údaje priamo na email: sk@warmup.com.

Nájsť predajcu ❯

Hľadáte distribútora alebo inštalatéra? Kontaktujte nás a my Vám odporučíme najbližší obchod alebo inštalatéra, ktorý je k dispozícii pre riešenie vášho projektu.

Elektrické podlahové vykurovacie káble

Vykurovacie káble môžu byť inštalované priamo na alebo do podkladu bez potreby rohožovej podložky. Ponúkajú veľkú flexibilitu pri návrhu interiéru, pretože sa dajú umiestniť okolo pevných objektov a architektonických prvkov, preto sú  ideálnym riešením podlahového vykurovania do kúpeľní a miestností nepravidelného tvaru.

Rozstupy káblov sa môžu meniť v závislosti od požadovaného tepelného výkonu (W / m²). Sortiment vykurovacích káblov Warmup zahŕňa káblové vykurovacie systémy WIS, DWS a systém DCM-PRO, ktorý obsahuje vykurovací kábel so sprievodnou absorpčnou membránou proti praskaniu poteru.

DCM-PRO Systém

Výhody

  • Rýchla inštalácia
  • Jediné pripojenie
  • Systemy pre všetky podlahové krytiny
  • Všetky systémy sú dvojvodičové s integrovaným uzemnením, pre zvýšenie bezpečnosti
DCM-PRO Systém

Sortiment vykurovacích káblov Warmup

Vykurovacie káble Warmup sú vhodné pre rôzne aplikácie. Zatiaľ čo vykurovací kábel WIS je systém určený na zabudovanie do vrstvy poteru, systém DCM-Pro a vykurovací kábel DWS sú navrhnuté tak, aby boli aplikované priamo pod konečnú podlahovú krytinu.

Vykurovací kábel WIS je systém najvhodnejší  pre novostavby. Inštaláciou vytvoríme poloakumlačný systém, ktorý slúži ako tepelný akumulátor a pomaly uvoľňuje teplo do podlahy. Má vyššiu tepelnú zotrvačnosť, takže v dobre izolovaných domácnostiach je možnosť využitia vykurovacej tarify s prerušovanou dodávkou energie.

DCM-PRO je inovatívny nový systém Warmup, ktorý umožňuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu, šetrí čas a náklady. Systém je vhodný pre všetky podlahové krytiny. Chráni podlahu pred nepriaznivými sezónnymi zmenami, ktoré môžu spôsobiť praskliny, alebo iné poškodenie finálnej podlahy.

Vykurovací kábel DWS je určený na inštaláciu pod keramické alebo kamenné podlahy. Obvykle sa používa namiesto vykurovacích rohoží na menšie plochy s nepravidelným pôdorysom.

Warmup vykurovacie káble WIS sú výborné pre jednoduchú inštaláciu do poterov akejkoľvek hrúbky a na akýkoľvek typ podlahovej krytiny.

Zobraz produkt >

Ideálne riešenie pre kúpeľne. Vykurovací kábel DWS je určený pre inštaláciu na malé a nepravidelné plochy, pod keramické a kamenné podlahové krytiny.

Zobraz produkt >

DCM-PRO je najrýchlejším riešením na inštaláciu oddelenej elektricky vyhrievanej podlahy v čo najkratšom čase, dokonca s menším množstvom flexibilného lepidla.

Zobraz produkt >

Ktorý vykurovací kábel je najlepší?

Bez ohľadu na povrchovú úpravu podlahy, typ podkladu alebo veľkosť projektu, máme k dispozícii elektrický kábel podlahového vykurovania vhodný pre akékoľvek požiadavky.

underfloor heating cable warmup

Podlahová krytiny a typ podkladu

Vykurovací kábel DWS je ideálny na použitie s podlahovou krytinou z prírodného kameňa alebo z keramických dlaždíc. Ich inštalácia je možná na betónový podklad pokrytý s izolačnými doskami.

Ak v stavebnom projekte sú navrhnuté cementové alebo sadrové potery, vykurovací kábel WIS bol špeciálne navrhnutý na inštaláciu v rámci týchto typov podkladu a môže sa používať so širokou škálou podlahových krytín.

Systém DCM-PRO je perfektný ohrievač, ktorý sa používa pri povrchovej úprave z dlaždíc. Je to vyhrievaný oddelený systém, ktorý používa absorpčnú membránu proti praskaniu povrchu, v ktorej je namontovaný vykurovací kábel.

underfloor heating cable warmup

Konštrukcia podlahy

Vykurovacie káble ponúkajú riešenie podlahového vykurovania s nízkym profilom, ktoré podstatne nezvýšia úroveň podlahy.

Systém DWS je najtenší vykurovací kábel na trhu s priemerom len 1,8 mm, vďaka čomu je „neviditeľným“ vykurovacím systémom, ktorý je možné nainštalovať do vrstvy stierkovej hmoty alebo lepidla na dlaždice. Kábel WIS má o niečo väčšiu hrúbku 6 mm, sú však inštalované priamo do poteru, takže nemá žiadny vplyv na vybudovanie podlahy, zatiaľ čo DCM-PRO má hĺbku systému 5,5 mm. Všetky vykurovacie káble by sa mali inštalovať spolu s vhodnými izolačnými materiálmi, ako sú naše izolačné dosky, ktoré zvyšujú energetickú účinnosť systému.

 

Typ izby

Vykurovacie káble sa odporúčajú pre miestnosti s nepravidelným tvarom a miestnosti s viacerými prvkami, ako sú napríklad kúpeľne. Káble je možné položiť na podlahu v akomkoľvek usporiadaní, ktoré je pre danú oblasť najvhodnejšie. Ľahko ich položíte okolo rohov a pevných predmetov, ako sú vane a sprchové kúty.

Vykurovací kábel WIS je vďaka svojej tepelnej zotrvačnosti ideálny pre novostavby. Ak však inštalujete podlahové kúrenie v miestnostiach pravidelného tvaru s otvorenými podlahovými priestormi, naše elektrické podlahové vykurovacie rohože môžu ponúknuť jednoduchšie riešenie.

Inštalácia

Vykurovacie káble urýchľujú inštaláciu a dajú sa nainštalovať bez potreby špeciálneho náradia.

Vykurovací kábel WIS musí byť položený do 50 mm hlbokej poterovej konštrukcie podlahy. Kábel musí byť pripevnený k podkladu pomocou priložených kovových upevňovacích prúžkov, ktoré držia kábel na mieste predtým, ako sa naleje cementový poter.

Inštalácia

Ak chcete nainštalovať vyhrievací kábel DWS, plochu jednoducho natrite penetráciou, podľa potreby označte rozmiestnenie káblov a lepiacou páskou ich prilepte na miesto. Medzi líniami káblov vždy udržiavajte minimálnu vzdialenosť 50 mm. Kábel môže byť pokrytý tenkou vrstvou stierkovej hmoty alebo flexibilným lepidlom  pred zakrytím zvolenou povrchovou úpravou.

Vďaka samolepiacemu podkladu sa oddeľovacia membrána DCM-PRO môže rýchlo a ľahko pripevniť k podkladu. Kastelácie membrány fungujú ako dráha pre vyhrievací kábel DCM-PRO, jednoducho zatlačte kábel na svoje miesto rukami, pričom medzi vedeniami káblov udržiavajte minimálnu vzdialenosť 60 mm. Po dokončení jednoducho prikryte samonivelačnou hmotou alebo flexibilným lepidlom.