WarmupPodlahové kúreniePodlahové krytiny

Podlahová krytina na podlahové kúrenie

Podlahové vykurovanie možno použiť prakticky pod akúkoľvek povrchovú úpravu podlahy. Najlepší typ podlahy na podlahové vykurovanie je ten, ktorý má dobrú tepelnú vodivosť, aby sa podlaha rýchlejšie zohriala, poskytla väčší tepelný výkon a fungovala efektívnejšie. Jediný rozdiel medzi tým, akú povrchovú úpravu podlahy použiť so systémom podlahového vykurovania, je tepelná vodivosť materiálu.

Cenová ponuka ❯

Vyplňte prosím formulár a čoskoro sa s Vami spojíme. Ak chcete, môžete nám tiež zavolať na zákaznícku linku pomocou telefónneho čísla uvedeného v ľavom hornom rohu, albo poslať údaje priamo na email: sk@warmup.com.

Nájsť predajcu ❯

Hľadáte distribútora alebo inštalatéra? Kontaktujte nás a my Vám odporučíme najbližší obchod alebo inštalatéra, ktorý je k dispozícii pre riešenie vášho projektu.

Dlažba a kameň

Najlepším typom podlahy na použitie s elektrickým podlahovým vykurovaním je dlažba a kameň. Dlažba a kameň majú vysokú tepelnú vodivosť, čo znamená, že teplo z elektrického podlahového vykurovania sa rýchlo prenáša na povrch podlahy. 

Prečítajte si viac >

Laminát

Laminátové podlahy sú čoraz obľúbenejšie vo všetkých typoch domácností. Praktickosť tohto podlahového materiálu, cenová výhodnosť a skutočnosť, že sa vizuálne hodí do každého interiéru, pretože laminát nájdete vo všetkých odtieňoch, z neho robia bežný povrch podlahy. Laminát je dobre kompatibilný s elektrickým podlahovým vykurovaním. 

Prečítajte si viac >

Drevo

Podlahy z konštrukčného dreva sú najlepším typom drevených podláh na použitie s elektrickým podlahovým vykurovaním, pretože sa dobre vyrovnávajú so zmenami teploty podlahy. Možno použiť aj iné drevené podlahy, ale pri mäkšom a menej hustom dreve treba dbať na hrúbku podlahových dosiek, aby nepôsobili ako izolant blokujúci teplo.

Prečítajte si viac >

Vinyl

Vinylové podlahy možno bezpečne používať s elektrickým podlahovým vykurovaním. Vinyl sa rýchlo zahrieva a ochladzuje. Na vinylové podlahy sa vzťahuje obmedzenie hornej teploty podlahy, zvyčajne 27 °C, ktoré obmedzuje tepelný výkon, takže sa neodporúčajú v oblastiach s vysokými tepelnými stratami. 

Prečítajte si viac >

Leštený betón

Betónové podlahy sú vďaka svojej vysokej tepelnej hmotnosti ideálne na vykurovanie podlahovým kúrením. Betón poskytuje rýchle zahriatie a dobre udržuje teplo, dokonca aj uchováva teplo produkované solárnym ziskom, vďaka čomu je vyhrievaná leštená betónová podlaha skvelou možnosťou na zlepšenie pohodlia a tepla domova. 

Prečítajte si viac >

Koberec

Koberec je vhodný na použitie s elektrickým podlahovým vykurovaním za predpokladu, že materiál koberca alebo podkladu nepôsobí ako izolant blokujúci teplo. Celková hodnota tog všetkých materiálov vrátane všetkých podkladových a prekryvných materiálov nesmie presiahnuť 1,5 tog, aby systém poskytoval dostatočný tepelný výkon.

Prečítajte si viac >

Najlepšia povrchová úprava podlahy na použitie s elektrickým podlahovým vykurovaním

Náš sortiment elektrických podlahových vykurovacích systémov ponúka veľkú flexibilitu pri použití so všetkými povrchovými úpravami podláh. Najlepším typom podlahovej krytiny na použitie s elektrickým podlahovým vykurovaním je pravdepodobne dlažba a kameň. Dlažba a kameň majú vysokú tepelnú vodivosť, čo znamená, že teplo zo systému sa rýchlo prenáša na povrch podlahy. 

Konštrukčné drevo je najlepší typ drevenej podlahy na použitie s elektrickým podlahovým vykurovaním, pretože sa dobre správa pri zmenách teploty podlahy. Možno použiť aj iné drevené a laminátové podlahy, ale pri mäkšom a menej hustom dreve treba dbať na hrúbku podlahových dosiek, aby nepôsobili ako izolant.

najlepšia povrchová úprava podlahy na použitie s elektrickým podlahovým vykurovaním

Inštalácia izolácie podlahy 

Spolu s elektrickým podlahovým vykurovaním odporúčame inštalovať kvalitnú izoláciu. Izolácia znižuje tepelné straty a udržiava teplo produkované vykurovacím systémom v miestnosti. Náš sortiment izolácií tiež zlepšuje časy zahrievania našich systémov – zvyšuje energetickú účinnosť elektrického podlahového vykurovania a ponúka ešte nižšie dlhodobé prevádzkové náklady.

Naše izolačné výrobky sú vhodné pre každý typ podlahy. 

inštalácia izolácie podlahy