WarmupPodlahové kúrenieNákupná príručka

Nákupná príručka podlahového kúrenia

Vieme, že pri nákupe nového vykurovacieho systému je niekedy potrebná pomoc. Tiež poznáme typické otázky, ktoré sa ľudia pýtajú, keď premýšľajú o tom, ako si zaobstarať podlahové kúrenie. Práve pre toto sme vytvorili túto nákupnú príručku.

Bez ohľadu na to, či je vykurovací systém určený pre vykurovanie celého domu, alebo len na vykúrenie jednej miestnosti. Náš sprievodca Vám vysvetlí, ako funguje podlahové kúrenie a ako Vám môže pomôcť systém, keď príde zima.

Ako funguje podlahové kúrenie?

Podlahové vykurovanie funguje tak, že produkuje sálavé teplo, ktoré je rovnomerne rozložené od podlahy a ohrieva miestnosť od zeme smerom nahor. Na rozdiel od radiátorov, ktoré sa ohrievajú pomocou konvekcie a cirkulácia vzduchu je zabezpečená vyššou lokálnou teplotou vykurovacieho telesa.

Pohodlie so sálavým teplom sa dosiahne skôr a to pri nižšej teplote. Je to minimálny prietok vzduchu, ktorý udržiava teplotu komfortne a rovnomerne v celej miestnosti.

Je dostatočné podlahové kúrenie na vykúrenie miestnosti?

Elektrické podlahové vykurovanie je dodávané v rôznych tepelných výkonoch. Sú dostupné aj s vyšším príkonom, aby bolo možné zabezpečiť dostatok tepla pre zóny s vyššími tepelnými stratami.

Tepelný výkon podlahového vykurovania musí byť väčší ako tepelná strata miestnosti alebo priestoru, ktorý vykurujeme, aby systém vedel zabezpečiť dostatok tepla. Je veľmi dôležité vypočítať tepelné straty, aby sa zabezpečilo vhodnosť systému. Tieto výpočty môže urobiť projektant, alebo kúrenár. Ak ste si nie istí tepelnými stratami, kontaktujte nás a my vám pomôžeme s výberom správneho systému.

Doporučené je tiež inštalovať systém s dostatočnou izoláciou, ako sú napríklad aj izolačné dosky, ktoré znižujú nábeh kúrenia tým, že tlačia teplo na povrch podlahy a zabraňujú tým tepelným stratám do podkladu.

Náklady súvisiace so systémom

Existuje množstvo systémov, ktoré sú k dispozícii, no náklady na prevádzku závisia od času prevádzky, tepelného výkonu, veľkosti vykurovanej plochy ,typu vykurovacieho systému a podlahovej krytiny. Systém musí byť riadený termostatom, ktorý sa predáva samostatne. Ak chcete zistiť vstupné náklady na tento vykurovací systém, vyžiadajte si od nás cenovú ponuku a my na základe projektu Vám ju už vypracujeme. V prípade zmien ju vieme vždy upraviť podľa Vašich požiadaviek.

Prevádzkové náklady závisia od mnohých faktorov ako je aj cena energií, veľkosťou a výškou miestnosti ale aj dĺžkou prevádzky. Použitie inteligentného termostatu Warmup 6iE WiFi termostat Vám môže ušetriť peniaze. Model 6iE dokáže šetriť energiu tým, že navrhne sám tie najinteligentnejšie spôsoby vykurovania Vašej domácnosti.

Na čo sa treba zamerať?

Materiál

Kvalita výrobku je vždy dôležitá. Je preto potrebné venovať obzvlášť pozornosť materiálu, z ktorých boli dané vykurovacie káble alebo rohože vyrobené.

Podpora

Ak sa po inštalácii systému vyskytnú nečakané problémy(aj keď je to nepravdepodobné) , linka technickej podpory je vždy k dispozícií.

Záruky

Podlahové kúrenie je známe svojou spoľahlivosťou. Je však dôležité, aby systém bol zabezpečený s čo najlepšími zárukami.

Inštalácia

Systém môže byť inštalovaný svojpomocne alebo cez autorizovaného inštalatéra. Všetky elektrické zapojenia musí zrealizovať kvalifikovaný elektrikár.

Vhodnosť podlahových krytín

Systém je vhodný na použitie s takmer akoukoľvek podlahovou krytinou vrátane vinylu, laminátu, dreva, kameňa alebo keramickej dlažby.