WLFH Vykurovacie Fólie

Elektrické podlahové kúrenie pre plávajúce podlahy z laminátu, vinylu alebo z dreva. V kombinácii s Dual Overlay vhodné aj pre koberec.

Elektrické podlahové kúrenie

Použitie

Priamo pod laminátové alebo drevené parkety

Pod vinyl a koberec v kombinácii s Dual Overlay

Väčšie plochy s regulárnym tvarom

Renovácie alebo rekonštrukcie

Na aké projekty sú navrhované hliníkové vykurovacie fólie?

WLFH fóliový vykurovací systém je ideálny pre väčšie priestory a pre použitie s takzvanými plávajúcimi podlahami, ako je laminát, vinyl, drevo a koberec. Jednoduchá inštalácia fóliového ohrievača prináša konzistentné rozloženie tepla, čo je docielené s tepelnými vlastnosťami vystuženej hliníkovej fólie. Elektrické fóliové vykurovacie rohože je možné použiť ako primárny alebo sekundárny zdroj tepla vo všetkých miestnostiach a projektoch, v ktorých sú dodržiavané stavebné predpisy.

Ako funguje vykurovacie fólie?

Hliníková fólia pôsobí ako kontinuálna uzemňovacia vrstva v podlahovej konštrukcii, súčasne rovnomerne rozptýli teplo a odvádza od samotného vykurovacieho kábla. Pretože je inštalovaná priamo pod povrch podlahy, nevyžaduje sa samonivelizácia ani iné stavebné úpravy.

Typ izby

Ideálne pre pravidelne tvarované miestnosti, kde 0,5m široké fóliové rohože sa môžu rozvinúť cez podlahu v paralelných chodoch. V niektorých prípadoch môže byť potrebné vyrezať, alebo otočiť rohož bez ovplyvnenia vykurovacieho kábla tak, aby vyhovovala tvaru miestnosti. Prečítajte si viac o inštalácii hliníkových fóliových systémov nižšie.

Podkladová dosky Dual Overlay

Ak používate mäkšie podlahové krytiny, ako je vinyl alebo koberec, fóliový ohrievač musí byť použitý v spojení so systémom Warmup Dual Overlay. Podlahový systém Dual Overlay poskytuje ochranu fóliového ohrievača, pričom umožňuje, ľahký prechod tepla na finálny povrch podlahy, poskytujúc maximálny komfort.

Upozorňujeme však, že Dual Overlay sa nesmie používať v mokrých miestnostiach (napr. V kúpeľniach). Ak používate vinyl alebo koberec v mokrej miestnosti, zvážte použitie kompatibilných elektrických systémov, ako je DCM-PRO, vykurovacie rohože SPM alebo vykurovacie káble DWS, ktoré sú pokryté samonivelačnou zmesou na hydroizolácii.

Hlavné Výhody

N

Inštalované priamo pod finálnu podlahu

Nie je potrebná nivelizácia ani žiadne iné mokré procesy

N

Tenká konštrukcia - Nezvyšuje úroveň podlahy

Extra tenká, plne uzemnená hliníková fólia ktorá nezvyšuje úroveň podlahy

N

Prispôsobiteľné okolo objektov

Systém na báze kábla, ľahko sa prispôsobí tvaru objektov

Vhodné podlahové krytiny

Vhodné podlahové krytiny pre hlíníkový fóliový vykurovací systém

Warmup fóliový vykurovací systém je elektrický systém podlahového vykurovania určený pre:

 • Laminát
 • Opracované drevo

Niektoré krytiny z dreva sa neodporúčajú používať s fóliovými rohožami Warmup. Sú to najmä drevené podlahy hrubšie ako 18 mm, drevené podlahy s kovovým uzamykacím systémom (tieto kovové pásy môžu poškodiť fóliové rohože) alebo akúkoľvek drevené krytiny spojené s izolačnou podložkou.

V prípade akýchkoľvek obáv sa obráťte na dodávateľa vybranej podlahovej krytiny, a uistite sa či je podlahová krytina kompatibilná s elektrickým podlahovým kúrením.

Pri montáži medzi izolačnú vrstvu a plávajúcu podlahu, ohrievač zaberie iba zanedbateľnú výšku. Pri drevených podlahách je dôležité, aby tepelný odpor neprekročil 0,15 m² K / W.

Vhodné podlahové krytiny pre fóliový ohrievač použitý s Dual Overlay

So špeciálnymi povrchovými krytinami je fóliový vykurovací systém určený iba v spojení s Warmup Dual Overlay Systemom; je to voľne plávajúce podložie, ktoré chráni vykurovací systém.

Vhodné podlahové krytiny pre fóliový ohrievač použitý s Dual Overlay:

 • Koberec
 • Vinyl

Lepené koberce, vinylové a iné podlahové povrchy je možné položiť na vykurovacie fólieí Warmup pomocou systému Warmup Dual Overlay. Vytvorí sa s tým tenká plávajúca vrstva medzi ohrievačom a podlahovým povrchom. (nie je vhodný pre mokré miestnosti, pretože Dual Overlay sa kvôli nadmernej vlhkosti môže rozšíriť).

Niektorý výrobcovia podlahových krytín umožňujú použitie podlahového vykurovania s ich výrobkami len vtedy, keď je systém vložený do vrstvy poteru, alebo do nivelačného materiálu Je dôležité skontrolovať s výrobcom vinylových alebo kobercových podlahovín vhodnosť pre použitie s podlahovým kúrením.

Izolácia pre fóliové vyhrievacie rohože

Pred inštaláciou vykurovacieho systému Warmup Hliníkových fóliových rohoží, vždy skontrolujte, či má podklad primeranú tepelnú izoláciu. Toto je obzvlášť dôležité tam, kde ohrievače budú použité ako primárny zdroj tepla

Vykurovací systém musí byť inštalovaný na povrch vhodného mäkkého izolačného materiálu. To je nutné, aby sa zabránilo poškodeniu ohrievača pri pridaní hmotnosti nábytku a osôb. Izolačný materiál by mal mať hrúbku minimálne 5 mm a mal by byť vhodný na elektrické podlahové vykurovanie. Aj v prípade použitia Warmup izolačných dosiek, alebo podobného, musí byť pridaná aj mäkká podložka, aby sa zabezpečilo, že ohrievač nie je v kontakte s cementovým povrchom dosky.

Ďalšie úspory je možné dosiahnuť použitím tepelne izolovanej podložky Warmup pod ohrievačom, ktorý znižuje čas nábehu o najmenej 50% a a prispeje aj k úsporám prevádzkových nákladov.

Izolačná podložka

Inštalácia fóliového vykurovacieho systému

Rohože WLFH sú jednoducho inštalovateľné. Jednoducho rozrolujte rohože po povrchu v paralelných chodoch.

Fóliový ohrievač je vyrobený z tkanej vystuženej hliníkovej fólie, ktorá obaľuje tenké dvojžilové a vykurovacie káble. Vykurovacie káble sú izolované zdokonaleným fluoropolymérom. Fólia vytvára kontinuálnu vrstvu uzemnenia a zároveň rovnomerne rozloží teplo z vykurovacieho kábla.

Warmup vykurovacie fólie sú umiestnené priamo na povrchu izolácie a rovno pod finálnou podlahou. Vždy vykonajte výpočet tepelných strát pred inštaláciou, aby ste zabezpečili dostatok tepla v miestnosti. Jednotlivé pásy položte tak, aby boli vzdialené od seba na 20 mm a na 50 mm od stien.

Zabezpečte, aby jednotlivé oddelené pásy a časti ktoré vzniknú pri rezaní a otáčaní rohoží, boli spojené s priloženými hliníkovými páskami. To je dôležité pre zabezpečenie neporušeného uzemnenia. Fóliové vykurovacie rohože musia byť úplne hladké. Dbajte na to, aby ste ich počas inštalácie neskladali alebo neprehýbali.

Pri použití laminátu alebo dreva podlahová krytina môže byť položená priamo na povrch hornej časťi ohrievača. Pri použití vinylovej alebo kobercovej podlahy použite Warmup Dual Overlay dosky, ktoré zabezpečia dodatočnú ochranu ohrievača pri suchej výstavbe. Dual Overlay je tiež odporúčané ako ochrana proti ťažkým záťažom, ako napríklad veľké skrine, ktoré by mohli vytvárať nadmerný tlak na ohrievač.

Garancie a Záruky

SafetyNet Inštalačná Garancia

SafetyNet Inštalačná Garancia

Ak ste náhodou poškodili vykurovací systém počas inštalácie, vráťte ho do spoločnosti Warmup a bezplatne Vám ho vymeníme za rovnaký model.
15 Ročná Záruka

15 Ročná Záruka

Tento produkt ponúkame s 15 ročnou zárukou. Sme úplne presvedčený o kvalite našich výrobkov.

Prevádzkové napätie 230 V AC ±15%, 50 Hz
Šírka 50 cm
Hrúbka systému 1 mm
Izolácia Zdokonalený fluoropolymer
Výkon 140 W/m²
Napájací kábel 3 m
Certifikácie accreditation-beab accreditations-CE
Model Plocha (m²) Dĺžka (m) Šírka  (m) Wýkon (W) Ampér (A) Odpor (Ω)
WLFH1 1,0 2,0 0,5 140 0,6 378
WLFH1.5 1,5 3,0 0,5 210 0,9 252
WLFH2 2,0 4,0 0,5 280 1,2 189
WLFH3 3,0 6,0 0,5 420 1,8 126
WLFH4 4,0 8,0 0,5 560 2,4 94
WLFH5 5,0 10,0 0,5 700 3,0 76
WLFH6 6,0 12,0 0,5 840 3,7 63
WLFH7 7,0 14,0 0,5 980 4,3 54
WLFH8 8,0 16,0 0,5 1120 4,9 47
WLFH9 9,0 18,0 0,5 1260 5,5 42
WLFH10 10,0 20,0 0,5 1400 6,1 38
WLFH12 12,0 24,0 0,5 1680 7,3 31

 1. Finálna podlaha
 2. Fóliový vykurovací systém
 3. Izolácia
 4. Základ

Fólia vykurovacia rohož bola navrhnutá pre inštaláciu pod laminát, drevené, vinylové a kobercové podlahy.

Na určenie požadovaných materiálov je potrebné určiť dostupnú podlahovú plochu na ohrev. Táto oblasť zodpovedá celkovej ploche priestoru mínus povrch, ktorý zaberajú príslušenstvo (ako sú kuchynské linky, toaleta, vaňa atď.). Plocha na ohrev je rovná povrchu, kde je možný pohyb.

Krok 1: Zmerajte rozmer miestnosti

Určite celkovú podlahovú plochu. Ak je miestnosť obdĺžniková, podobná ako na obrázoku 4m, 2,7m, celková plocha je 5 x 3,4 = 17m².

bedroom-step1
Krok 2: Odrátajte plochu, ktorú zaberá nábytok

Zistite, koľko podlahovej plochy je obsadené pevne zabudovanými predmetmi. V príklade gardróba zaberá plochu 1,5 x 1 = 1,5m²

bedroom-step2
Krok 3: Určite plochu, ktorá sa bude vykurovať

Celková vykurovaná plocha bude celková plohca mínus nábytkom zabudovaná plohca:17 – 1,5 = 15,5m².

bedroom-step3
Krok 4: Vyberte správny rozmer fólie

Vzhľadom na to, že medzi fóliovou vyhrievacou rohožou a stenami musí byť minimálna vzdialenosť 5 cm, a tiež preto, že po rezaní a otáčaní fólie vždy dôjde k malému rozdeleniu, preto celková plocha fólie by nikdy nemala byť nad 85% vyhrievaného priestoru.

Maximálna plocha vykurovacej fólie bude 15,5 x 0,85 = 13,18 m². Najväčšia dostupná dimenzia je 12 m², takže v tomto prípade je potrebné skombinovať 2 rozmery. Správna voľba by bola 7m² plus 6m².

bedroom-step4

Systém musí byť riadený pomocou termostatu a je doporučené aj  použiťie izolačných dosiek s cementovou povrchovou úpravou, na zvýšenie efektivity a na zníženie prevádzkových nákladov systému.

Prevádzkové napätie 230 V AC ±15%, 50 Hz
Šírka 50 cm
Hrúbka systému 1 mm
Izolácia Zdokonalený fluoropolymer
Výkon 140 W/m²
Napájací kábel 3 m
Certifikácie accreditation-beab accreditations-CE

 1. Finálna podlaha
 2. Fóliový vykurovací systém
 3. Izolácia
 4. Základ

Budete potrebovať aj

4iE Termostat

Termostat

Výber správneho riadenia je rozhodujúce pre zabezpečenie, aby vykurovací systém pracoval čo najlepšie, a najefektívnejšie.

Viac

Izolačná Podložka

Tenká penová izolácia s reflexnou vrstvou a s vlastnosťami na  zníženie krokového hluku.

Viac

Dual overlay

Plávajúca vyrovnávacia vrstva pre podlahové krytiny ako vinyl, linóleum alebo koberec.

Viac